Nemůžu PROSTĚ NEMYSLET NA Prahůů :D ááá já zítrá neusnů :D

11. března 2009 v 17:47 | mRs.PaStElkAa |  vykecávky
ACH broucí mojí achojkýýý :-*♥ PROSMIŇTE ŽE sem se takovou dobu neozvala a ani nepsala komíky :P prostě nějak se mio nechtělo :D no ale když já se tak strašně těším do TOHO PRÁGLU :D víte BOJÍM se že zaspím že ZAPOMENU PRACHY :D že ZAPOMENU FOŤÁK :D bez toho tam nemůžu prostě MILUJU FOCENÍ V KABINKÁCH :D BUDOU Z KABINKY LÍTAK BLESKY HROMY :D no chtěla bych new bootyk ale tak jako fakt nutně :D nechápu jak jsme sem si mohal koupit bílý boty :D ale upe pamatuju jak jsme uvidlěa poprvé v Shopingu v Ostravě :D ááá JÁ Z NICH NEMOHLA A TEĎ EJ NENÁVIDÍM :D bože no už se brutálně těším na ten pátek bude tam na mě čekat sestřenka mamka má nějakou schůzi a pudem na Václavák a pak když zbude čas :D no ale prostě chtěla byhc hlavně ty boty a taky mikinu :) no nabíjím si mp3 :D ať mám co poslouchat tejně tam nejvíc poslouchám EVROPU2 :D no ale dala jsem si tam RYBIČKY 48 :D jako nejvíc tadle skupinkáá :D a taky něco new od Veronicas atd. :) no ještě si msuím vzít prachy :D ááách :D mám new peněženku DC :P dneska přišla je z Aukra :P hnědá ale prostě pěkná :P hned jsem si do ní dala PRACHÝÝÝ :D ale moje peněženka PUCCA tu nikomu nedám :D láska moje jediná :D NO TO NE ALE NEWA :D no tak pudu se čučet na kriminálku :D zatraceně zajímavý .D a taky se nachystat do school pap :-*

toť ONA :D↓
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Susík Susík | Web | 11. března 2009 v 20:26 | Reagovat

Ahoj, nudíš se? Tak zajdi ke mně, kde najdeš spousta zajímavých článků, soutěží a obrázků...Zábava, to je moje motto a tak se u mně určitě nebudeš nudit. Pořád ti to nepřipadá zajímavé? Tak proč si to neověříš sama? Ber to prosím jako pozvánku a ne jako reklamu, těším se...♥

2 VioletSmarties VioletSmarties | Web | 11. března 2009 v 23:04 | Reagovat

biele boty sú na prd :D zvyčajne sú neskôr hnedé alebp sivé :D a sladká peňaženka, fialová 4ewer :)

3 Albertgep Albertgep | E-mail | Web | 5. června 2018 v 4:55 | Reagovat

The prostate is the central part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate can be found just before the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it will always be very uncomfortable and inconvenient for your patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.

Prostate infection, often known as prostatitis, is the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years of age. Infections of the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of types of prostate infection. It is caused by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of the particular defect inside gland and the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be caused by trauma on the urinary tract or by infections originating from other parts of the body. A patient may experience testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal with the prostate defect then the utilization antibiotics and NSAIDs to deal with the redness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to create the sources of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and heavy lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate diet is important. These are some of the actions you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for our health and wellbeing and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that several ejaculations per week will assist to prevent prostate type of cancer.

3. Eat red meat moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef a week will increase the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most important measure to consider to be sure a healthy prostate is to go for regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you should opt for prostate examination at least one time annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

©by pastelkaa.blog.cz